Безпліддя у чоловіків. Ознаки та лікування.

Безпліддя у чоловіків. Ознаки та лікування.

Чоловіче безпліддя – порушення репродуктивної функції, яке унеможливлює продовження роду.

Причини безпліддя у чоловіків

Найчастіше безпліддя у чоловіків має у свої основі патогенні зміни кількості та якості сперматозоїдів. Причиною може слугувати захворювання, на яке чоловік колись занедужав, інфекційні чи хронічні немочі, хімічні фактори, що колись впливали на організм.

Ознаки безпліддя у чоловіків

Зазвичай, якщо чоловік безплідний, будь-яка симптоматика відсутня. Тобто, немає жодних скарг на погане самопочуття, людина виглядає повністю здоровою. На сексуальне життя так само немає жодних нарікань.

Дізнаються про це випадково. До прикладу, якщо пара вирішила зачати дитинку, проте нічого не виходить.

Діагностування безпліддя у чоловіків

Якщо з дитиною нічого не виходить, варто обстежитися обом партнерам. Краще все ж почати саме з чоловіка. Перше, слід зрозуміти причину інфертильності.

 

  1. Фізичний огляд передбачає власне пальпацію яєчок з метою визначення їх розмірів та інших ознак. Зважають також на кількість волосся на тілі таке інше.
  2. Спермограма – головний етап діагностики безпліддя у чоловіка. Сперма здається шляхом мастурбації після кількаденного утримання.
  3. Інструментальні дослідження проводяться з використання УЗД й інших приладів. У певних випадках можлива так само й біопсія яєчка. Остання процедура дозволить лікарю поставити всі крапки над і.

Лікування безпліддя у чоловіків

Лікування потрібне і буде проводитися так чи інакше. Методика залежить від причини. Зрідка, але інколи причиною слугую звичайний стрес. Тут вирішує лікар та дослідження.

Лікування розпочинається з того, що чоловіка ізолюють від факторів, що можуть пригнічувати його здатність мати дітей. На приклад, робота на хімічному виробництві. Потрібна дієта, курс фізіотерапії та медикаментозне лікування, яке залежить від того, що є фізіологічною причиною або збудником інфекції.

Як варіант, може бути нескладна операція, якщо причина таїться, наприклад, у такій хворобі, як варікоцеле.

У будь-якому випадку, перше, що треба зробити – піти до лікаря та провести широку діагностику.