Цистит

Швидке лікування циститу в Чернівцях у сучасній клініці Avicenna за допомогою найновішого обладдання. Ми професіонали своєї справи і тому завжди на висоті!

Цистит

22.12.2014

Цистит

Цистит - запалення слизової оболонки сечового міхура. Спостерігається в людей різного віку, у жінок часті­ше, ніж у чоловіків. У чоловіків цистит зустрічається рідко і зазвичай виявляється пов’язаним із захворюваннями сечових шляхів.
 Виділяють первиннийцистит, що розвивається в первинно здоровому органі, і вторинний, який ускладнює будь-яке захворювання чи аномалію органів сечостатевої системи (клапан чи стриктуру сечівника, дивер­тикул сечового міхура, порушення його іннервації, аденому та рак передміхурової залози, камені, пухлини сечового міхура, міхурово-піхвові нориці та ін.)

Як правило, цистит викликається представниками умовно-патогенної флори – кишковою паличкою, стрептококами, стафілококами і т.д. Іноді цистит виникає через інфікування збудниками захворювань, що передаються статевим шляхом, – мікоплазмою і уреаплазмою.

Гострий цистит виникає раптово через кілька годин після охолодження чи дії іншого провокуючого чинника. Основні симптоми: часте й болюче сечовипускання, біль у ділянці сечового міхура, піурія. У деяких хворих позиви до сечовипускання виникають з інтервалом 30-40 хв., але в більшості з них ці інтервали скорочуються до кількох хвилин і при інтенсивному процесі йдуть один за одним безперервно і вдень і вночі. Сечовипускання супроводжується болем, інтенсивність якого часто зростає перед позивом до сечовипускання і безпосередньо після нього, набуваючи майже постійного характеру. Хворі не можуть спинити позив, втрачають працездатність. У зв'язку з частими позивами до сечовипускання і їхньою імперативністю виникає несправжнє нетримання сечі.

Діагноз гострого циститу ґрунтується на характерній клініці і даних лабораторного дослідження сечі. Лейкоцити виявляють у всіх порціях сечі, і припинення лейкоцитурії можна розцінювати як видужання. Ступінь лейкоцитурії звичайно відповідає вираженості морфологічних змін слизової оболонки. Лейкоцити можуть покривати усе поле зору, впливаючи на колір, прозорість сечі Виявляється протеїнурія - від слідів білка до 0,99-33 г/л. У разі гострого циститу в сечі виявляються еритроцити (30-80 у полі зору), рідше спостерігається макро-гематурія (при вірусному та гематурічному циститі).Хворим на гострий цистит інструментальні дослідження протипоказані. Цистоскопія доцільна, якщо захворювання триває понад 2-3 тижні (для з'ясування причини тривалого перебігу).

Швидке лікування циститу і повне відновлення слизової оболонки сечового міхура можливе при своєчасному початку лікування та використанні препаратів достатньої ефективності. Слід підкреслити, що шанси на повне позбавлення від циститу зростають при своєчасній постановці діагнозу і застосуванні препаратів, які згубно впливають на збудників інфекції. Пізній початок лікування і призначення ліків, які лише усувають симптоми циститу, не впливав на патогенну флору, може призвести до переходу гострого циститу в хронічний.

 

Повернутися

де можливо
здати аналізи

Більше 12 лабораторій по всій Україні

подивитися на карті

Обладнання лабораторії

Найновіші аналізатори і аппарати

детальніше

Результати
online

Отримайте результати аналізів прямо зараз

Дізнатися про результати

Якість
сертифіковано

Стандарт: ISO:9001

сертификати і нагороди
Більше 400 видів послуг для Вашого здоров’я

У лабораторних відділеннях «Авіценна» ви можете бути певними, що про Вас піклуються.

Ми в соцмережах facebook