Багатопрофільний
лікувально-діагностичий центр

Час роботи:
Пн-Пт 08:30-18:00
Сб 09:30-14:00

+38 (050)-700-87-87 Замовити дзвінок

Діагностика вагітності: що слід знати?

Сучасні методи діагностики вагітності дозволяють визначити наявність або відсутність «цікавого стану» в перші тижні після запліднення. Тест-смужки не можуть вичерпно підтвердити або спростувати вагітність, оскільки концентрація хоріонічного гондатропіну (гормону, який активно виробляється організмом майбутьньої мами незабаром після запліднення і який практично відсутній в організмі невагітних жінок) може бути занадто низькою, щоб відбулася реакція і в тестовій зоні з'явилася друга смужка.

ЛДЦ «Авіценна» практикує найбільш поширений метод ранньої діагностики вагітності, абсолютно безпечний для здоров'я матері і майбутьного малюка — визначення рівня хоріонічного гондатропіну (ХГЧ) у лабораторних умовах. Діагностика передбачає забір крові з вени для подальшого дослідження з використанням спецобладнання та реагентів. Концентрація ХГЧ у крові вища, ніж у сечі, тому цей метод дає можливість визначити вагітність в перші 10 днів після зачаття. Для підтвердження вагітності рекомендовано дослідити рівень ХГЧ у динаміці, оскільки його концентрація підвищується щоденно протягом першого і частини другого триместрів. Аналіз рівня ХГЧ у крові, проведенний двічі з інтервалом у кілька днів дає можливість гарантовано точно діагностувати вагітність.

Лабораторний метод дозволяє підтвердити або спростувати вагітність, але не дає можливості визначити ії тип. Позаматкова вагітність діагностика котрої на плановому огляді у гінеколога неможлива, визначається лише на УЗД. Деякі жінки упереджено ставляться до ультразвукового обстеження на ранніх строках вагітності, вважаючи, що це може спричинити розвиток різноманітних аномалій. Вченими давно доведено, що ультразвук в помірних дозах не може негативно впливати на плід, особливо якщо дослідження проводиться на сучасній аппаратурі.

Діагностика вагітності у Чернівцях у ЛДЦ «Авіценна» здійснюється на УЗД-аппаратурі експертного класу з максимальним рівнем безпеки.

Діагностика вагітності: що слід знати?