Ерозія шийки матки

Лікування ерозія шийки матки залежить від різноманітних факторів, отже рішення про оптимальний спосіб лікування має прийматись на підставі огляду лікаря.

Ерозія шийки матки

23.06.2016

 

Шийка матки є частиною матки, котра з’єднує піхву з маткою. Шийка матки будується з внутрішнього та зовнішнього зіву, поверхні ш/м – екзоцервіксу, та цервікального каналу.

Ерозія з'являється в зв'язку зі зміщенням слизової цервікального каналу на поверхню піхвової частки ш/м.

Причини виникнення ерозії шийки матки:

  • Найчастіше ерозія ш/м посттравматичного характеру може виникнути внаслідок пологів/абортів;
  • Дисгормональна ерозія ш/м є порушенням злагодженого функціонування статевих гормонів;
  • Запальне захворювання ерозії шийки матки виникає при наявності інфекцій – хламідіозу, мікоплазмозу, трихомоніазу, уреаплазмозу, гонореї, що є специфічними запаленнями, а аткож при неспецифічному запаленні на фоні кишкової палички, стрептококів, стафілококів та ін.

Основні симптоми ерозії ш/м

Самопочуття жінки залишається незмінним при ерозії ш/м – симптоми ерозії шийки матки можуть полягати в кров’янистих або сукровичних виділеннях після статевого акту, які також бувають свідченням про інше захворювання, але в будь-якому разі є приводом для візиту до лікарні.

Більшість жінок дізнається про наявність ерозії під час огляду гінеколога, який діагностує ії на підставі невеликої червоної ділянки на слизовій. Так, основний симптом – це наявність ранової поверхні, котра може не лише мати червоний колір, а також кровоточити при торканні. Поверхня ерозії може характеризуватися слизово-гнійними виділеннями і бути набряклою.

Діагностика захворювання

Звичайно, ерозія ш/м є захворюванням, яке може бути виявлено лікарем-гінекологом під час огляду. Ажде візуальна діагностика – це лише пів-справи. Обстеження патологій шийки матки - це

  • Кольпоскопія;
  • Цитологічне дослідження;
  • Мазок на флору;
  • Аналіз крові;
  • Бак-посів;
  • Дослідження ПЛР на статеві інфекції;
  • Біопсія.

Лікування ерозії ш/м

Лікування ерозії шийки матки залежить від різноманітних факторів, отже рішення про оптимальний спосіб має прийматись на підставі аналізу обставин індивідуально.

Мета лікування ерозії ш/м та дисплазії - це видалення аномальних тканин для уникнення небезпеки переродження клітин і подальшого розвитку раку ш/м.

Повернутися

де можливо
здати аналізи

Більше 12 лабораторій по всій Україні

подивитися на карті

Обладнання лабораторії

Найновіші аналізатори і аппарати

детальніше

Результати
online

Отримайте результати аналізів прямо зараз

Дізнатися про результати

Якість
сертифіковано

Стандарт: ISO:9001

сертификати і нагороди
Більше 400 видів послуг для Вашого здоров’я

У лабораторних відділеннях «Авіценна» ви можете бути певними, що про Вас піклуються.

Ми в соцмережах facebook