Багатопрофільний
лікувально-діагностичий центр

Час роботи:
Пн-Пт 08:30-18:00
Сб 09:30-14:00

+38 (050)-700-87-87 Замовити дзвінок

Гіповітаміноз у дітей

Якщо дитина вживає вітамінів менше, ніж витрачає, то виникає патологічний стан, який називається гіповітаміноз. Він може маскуватися під різні захворювання, але їх лікування не принесе результату, адже причина не в них. Для того, щоб поставити правильний діагноз, необхідні лабораторні аналізи.

Які ознаки гіповітамінозу? Зазвичай це погіршення самопочуття: дитина роздратована, втомлена, не може зосередитись, погіршується апетит, важко заснути та важко прокинутись, посеред ночі можливі пробудження. Також можна виділити поганий настрій. Але це симптоми, характерні для великої кількості захворювань! Щоб виявити гіповітаміноз, необхідна консультація лікаря-професіонала та аналізи в надійній лабораторії. У випадку дитячого гіповітамінозу важливо розуміти, що дитина може швидко втомлюватись та незвично себе поводити, тому що вона погано почувається. Але можливі і емоційні проблеми. Тому аналізи скажуть точно, в чому справа, щоб дитині була надана потрібна допомога!

У будь-якому випадку необхідна консультація гастроентеролога. Також діагностика гіповітамінозу включає в себе аналізи на рівень тих вітамінів, нестачу яких допускають лікарі. Можливо, патологія з боку шлунково-кишкового тракту перешкоджає всмоктуванню певного вітаміну. Тоді необхідне обстеження та лікування у гастроентеролога. Можливо, потрібна дієта для покращення роботи шлунку.

Важливо знати причини гіповітамінозу, щоб уберегти свою дитину. Головна причина – недостатність вітамінів у добовому раціоні. Якщо умови зберігання продуктів порушені, то дитина не отримає свою дозу вітамінів. Також проблемою може стати порушення процесу приготування продуктів. Ще одна можлива причина – дитина їсть забагато їжі, яка не дає вітамінам засвоюватись (наприклад, яєчний білок).

Для лікування гіповітамінозу у дітей необхідно приймати вітаміни, яких не вистачає в організмі та проаналізувати харчування. З їжею мають потрапляти необхідні вітаміни або вітамін, нестача якого була виявлена. Якщо причина у шлунково-кишковому тракті, необхідна консультація гастроентеролога.

Гіповітаміноз у дітей