Горманальне безпліддя в жінок

Горманальне безпліддя в жінок

Гормональне безпліддя у жінок викликане порушеннями в процесі дозрівання яйцеклітини і здатності виходити з фолікула яєчника. Причини гормонального безпліддя – різноманітні ендокринні захворювання, які викликають порушення в гормональному балансі. Це розлади щитовидної залози, гіпоталамуса, гіпофізу, яєчників (надмірне продукування чоловічих гормонів) і т.д.

Типові ознаки гормонального безпліддя:

  • Порушення менструального циклу.
  • Знижений рівень лібідо.
  • Гіпертрихоз.
  • Яскраво виражений передменструальний синдром.

Звичайно, найбільш типовим симптомом є проблеми зачаття. Саме через це багато жінок звертаються до лікарів, які після обстежень встановлюють причину безпліддя.

Діагностика гормонального безпліддя здійснюється за допомогою функціональних тестів, які визначають гормональну активність яєчників. За необхідності лікар може призначити тест на овуляцію, УЗД, розрахунок графіка базальної температури.

На сьогоднішній день складання графіку базальної температури є найпростішим методом, який дозволяє визначити рівень продукування прогестерону яєчниками. Саме цей гормон відповідальний за підготовку слизової оболонки матки до розвитку яйцеклітини.

Лікування гормонального безпліддя в першу чергу направлене на нормалізацію роботи ендокринної системи.

Після закінчення ендокринного лікування необхідно стимулювати дозрівання фолікула. Завдяки цьому можна буде досягнути нормальної овуляції. Якщо фолікул не зможе правильно дозріти, розвиток яйцеклітини буде неможливим.

Для лікування застосовуються різноманітні лікарські препарати. Так, для стимулювання овуляції широко використовують клостилбегіт і кломід. Для більшості пацієнток цей препарат є ефективним. Активні речовини впливають на гіпофіз і покращують виділення жіночих гормонів.

Якщо при лікуванні клостилбегітом і кломідом не вдається досягти бажаного результату, застосовується гонадотропін.

Якщо ж гормональна терапія виявилась неефективною, лікар може порадити екстракорпоральне запліднення. Часто при гормональному безплідді саме цей крок стає вирішенням проблеми.