Ішемічна хвороба серця

Ішемічна хвороба серця

Ішемічна хвороба серця являє собою комплекс захворювань, що доповнюється органічними та функціональними ураженнями міокарда. У більшості випадків це є результатом порушення кровообігу. Ця проблема може бути як хронічної, так і гострої форми та характеризуватися різноманітною симптоматикою залежно від діагнозу. Ішемічна хвороба серця часто є причиною смерті не тільки людей похилого віку, але й працездатних осіб.

Сучасна медицина дала цьому захворюванню іншу назву, а саме «коронарна хвороба серця», так як порушений кровотік переважає в коронарних артеріях, котрі ведуть до міокарду. Ішемічна хвороба серця, ознаки якої схожі зі стенокардією, має патогенні фактори, які ідентичні даним захворювання серця.

Причини виникнення

Існує декілька показників що можуть стати причиною виникнення та розвитку цієї хвороби. Це речі, які значно знижують якість життя людини:

  • нестабільний артеріальний тиск;
  • шкідливі звички;
  • стрес;
  • пасивний спосіб життя.
  • надмірна вага;
  • підвищений холестерин;
  • цукровий діабет.

Усе це може привести до діагнозу ішемічна хвороба серця. Причини захворювання також можуть бути викликані генетичною схильністю до хвороби.

Симптомами захворювання є біль, який локалізується у зоні грудини. Неприємні відчуття поширюються на ліву кість руки та віддають у лівій лопатці. Інтенсивний больовий синдром зачіпає нижню щелепу та зуби.

Хворий відчуває здавлювання у груді, гостру нестачу кисню або задишку. Йому здається, що він не може здійснити повноцінний вдих. Тривалість такого нападу складає приблизно тридцять хвилин. У такому разі нітрогліцерин не буде мати ефективної дії.

Лікування захворювання

Стандартно якщо у пацієнта діагностовано ішемічна хвороба серця, лікування буде являти собою прийом медикаментів різних груп. Будуть назначені бета-блокатори стенокардії, знеболюючі засоби, антикоагулянти, судинорозширювальні препарати та інші засоби.

Окрім прийому медикаментів пацієнт повинен буде повністю змінити звичне життя: забути про погані шкідливі звички, сісти на спеціальну дієту, частіше гуляти та уникати стресу. Діагноз ішемічна хвороба серця потребує регулярного обслідування кардіологу для контролю стану пацієнту та корегування схеми лікування.

У клініці «Авіценна» можна пройти якісне обстеження, у тому числі велоергометрію. Новітнє обладнання дозволяє зробити процедуру швидкою та точною. Завдяки технологіям лікар може виявити проблему та назначити гідне лікування.