Кава чи енергетик: що корисніше, а що смачніше?

Кава чи енергетик: що корисніше, а що смачніше?

Кава чи енергетик: що корисніше, а що смачніше?

За вікном уже зійшов сніг, і настав час вилізти з-під теплої ковдри. Не дивлячись на це, вранці доводиться нелегко. Деяких рятує пара чашок кави чи енергетик, але це не завжди безпечно для здоров'я. Є кілька способів, як можна підбадьоритися вранці, які допоможуть не тільки в літній час, але і коли настане зима:
- Постарайтеся оточити себе максимальною кількістю природно світла. Як тільки прокинулися, відкрийте завіси, пустіть світло в кімнату або увімкніть лампи.
- Після сніданку, зробіть собі чашечку кави або чаю і вийдете на свіже повітря, нехай це буде балкон або просто відкрийте вікно.
- Дивним способом для того щоб позбавиться від сонливості - помасажувати мочки вух або полоскотати кінчиком язика небо.
- Нестандартним способом для ранкового пробудження може стати дзвінок близькій людині. Адже ніщо так не сприяє пробудженню, як спілкування з хорошими людьми.
- Найкраще використовувати фрукти для ранкового перекусу.
- Увімкніть енергійну музику, а якщо знаєте слова підспівуйте, а ще краще підтанцьовувайте.
- Посміхніться, згадайте щось хороше, знайдіть для себе те, що вас надихне. Подивіться фрагмент улюбленого мультфільму, кліп або прочитайте уривок з книги.
- Якщо в період робочого дня вас здолала сонливість, спробуйте пожувати жуйку. Навіть така дрібна фізична вправа, як розгортання упаковки може підбадьорити вас.
Щоб зберегти енергійність протягом дня можна пити холодну воду, можна пити каву без цукру, або просто з'їсти кубик рафінованого цукру. Але продуктивним день виходить у тих людей, які п'ють каву з цукром.
Кава з цукром допомагає працювати двом півкулям головного мозку одночасно. Особливо активні ті частини, які відповідають за концентрацію уваги і пам'яті. При цьому дія цукру і кави разом вимагає менших витрат ресурсів, ніж вживання цукру, води і кави роздільно. Крім цього цукор в доповненні до кави можна замінити будь-якими іншими солодощами. Це можуть бути цукерки або випічка.
Фахівці впевнені, що кава може бути в рівній мірі корисна і шкідлива для організму людини. Провели дослідження, яке показало, що вживання 3-х чашок на день заварної кави зменшує ризик розвитку інфаркту Міокарда. Це дивно, адже раніше стільки людей обмежували себе. Але є люди, для яких чашка кави вранці може стати залежністю. А якщо залежність формується у дитини, позбавиться від такого досить складно.
Є люди, які отримують від кави задоволення - кавомани. А є ті, хто залежні, ті, хто виправдовують своє надмірне вживання непідтвердженими науковими дослідниками, статтями псевдолікарів.
У кожному разі, дуже приємно, коли на календарі вихідний, через зашторені вікна пробивається сонечко, а мила вам людина приносить чашечку кави. Навіть якщо ви і не п'єте каву з самого ранку, а тільки після щільного сніданку. Чи ви не вживаєте це напій взагалі, запах свіжозвареного кави змусить вас подивитися на цей ранок зовсім з іншого боку.