Багатопрофільний
лікувально-діагностичий центр

Час роботи:
Пн-Пт 08:30-18:00
Сб 09:30-14:00

+38 (050)-700-87-87 Замовити дзвінок

Лабораторна діагностика

Лабораторна діагностика – це комплекс робіт, метою яких є аналіз матеріалів (сеча, кров і т.д.) за допомогою спеціалізованого обладнання та матеріалів. Також сюди входить загальний огляд пацієнта.

Лабораторна діагностика хвороб використовується у медицині найчастіше. Вона дозволяє визначити певні відхилення в роботі організму та визначити можливе захворювання.

Клінічна лабораторна діагностика має на меті визначення тих патологій, які неможливо виявити при органолептичних методах догляду. Такими аналізами є дослідження крові, сечі, калу, аналіз на гормони і т.д. Якщо лікар не може визначити хворобу при первинному огляді, він направляє пацієнта на лабораторні аналізи. За них відповідає окремий лікар.

Центр лабораторної діагностики часто перевіряє аналізи одного пацієнта декілька разів. Перший раз визначається захворювання. Далі ще кілька разів аналізи проводяться для контролю процесу лікування. Після його закінчення потрібен ще один аналіз – для підтвердження одужання пацієнта. Це дозволяє лікарю отримати точні результати і контролювати перебіг лікування. Типовим прикладом є лікування пневмонії. Для підтвердження діагнозу проводиться аналіз крові, після його процедуру повторюють ще декілька разів. Так лікар виявляє запалення, що є ознакою хвороби. Коли показники знижуються до необхідного рівня, це є підтвердженням ефективності терапії.

Сучасне лабораторне обладнання і реактиви дозволяє з високою точністю встановити діагноз або спростувати його. Завдяки своєчасній діагностиці можна виявити хворобу на ранньому етапі розвитку та ефективно вилікувати її. Це виводить значення лабораторної діагностики на новий рівень, адже без неї ефективне лікування стає просто неможливим. Якщо ви помітили порушення в роботі організму, вас турбує біль, слід негайно звернутися до лікаря і здати всі необхідні аналізи.

Лабораторна діагностика