Мамографія: основні положення

Мамографія: основні положення

На сьогоднішній день мамографія вважається найбільш ефективним методом рентгенологічного дослідження стану молочних залоз з метою виявлення патологічних змін в їх структурі. Мамографія дозволяє діагностувати новоутворення як доброякісного, так и злоякісного характеру до виявлення їх при пальпації, тобто при самообслідуванні. Наразі мамографічні обстеження – єдиний метод виявлення раку молочної залози на ранніх етапах розвитку. Вчасна діагностика, за статистикою, дозволяє скоротити смертність жінок від цього виду раку на 30%.

Лікувально-діагностичний центр «Авіценна» пропонує найбільш прогресивний метод мамографії в Чернівцях – цифрове дослідження стану молочних залоз. Для обстеження використовується рентгенологічний прилад – мамограф, здатний генерувати іонізуюче випромінювання в безпечних дозах. Проходячи через тканини людського тіла, промені формують графічне зображення (мамограму) на рентгенівській плівці або екрані монітора. Новоутвореня у тканинах відображаються на мамограмі у вигляді світлих плям. Зображення молочних залоз відразу передається на екран мамографа і фіксується у пам'яті прилада. Наступний етап дослідження – обробка зображення спеціальними програмами, що дозволяє скоротити тривалість діагностики в цілому. Якість цифрових досліджень у клініці «Авіценна» не поступається мамографії в Києві, в провідних центрах сімейної медицини.

Сам факт наявності новоутворення у молочній залозі не є гарантованим підтвердженням раку. Щоб поставити точний діагноз, необхідно оцінити локалізацію новоутворення, його розмір, форму і т.д. Тільки комплексний аналіз результатів мамографічного обстеження дозволяє виявити характер пухлини.

Пам'ятайте: самообстеження не є виключним методом гарантованного попереждення раку молочної залози! Регулярні мамографічні обстеження необхідні кожній жінці, тим паче, що ціни на мамографію цілком доступні.