Рак молочної залози

Рак молочної залози

Рак молочної залози симптоми, діагностика, лікування

Рак молочної залози, на жаль, є частим захворюванням серед жінок. За статистикою, на нього хворіють від 9 до 13 відсотків осіб прекрасної статі віком від тринадцяти до вісімдесяти років. Тим не менш, це не виключно жіноча хвороба: він є небезпечним і для чоловіків, хоча подібні випадки трапляються набагато рідше.
Цей вид раку виявляється у злоякісній пухлині, що вражає залозисті тканини молочних залоз людини. Зазвичай вона виходить із дольок чи проток цієї залози. Вистачає лише однієї клітини, що почала ділитися неправильним чином, щоб запустити в організмі механізм, що призведе до подальшого розвитку хвороби. Тому рак молочної залози дуже важливо вчасно діагностувати та розпочати його лікування.

Потрібно терміново звернутися до лікаря, якщо у вас:
•    Раптово почала твердішати шкіра на грудях;
•    З’явилася ерозія шкіри грудей;
•    З’явилися виділення з сосків;
•    Груди змінили форму;
•    Втягнувся сосок;
•    Збільшилися вени на грудях;
•    Постійний набряк молочних залоз;
•    З’явилися ущільнення в грудях.
Особливу увагу до будь-якої з цих змін потрібно виявити, якщо ви приймаєте чи нещодавно приймали гормональні препарати, мали травми молочних залоз, хворієте на діабет, у когось із ваших родичів діагностували подібний вид раку, а також якщо ви палите чи зловживаєте алкоголем.

Варто пам’ятати: чим раніше звернутися до лікаря, тим більше у вас шансів на швидке одужання.
Є дуже багато методів, якими лікується рак молочної залози. Їхній вибір залежить від стадії, типу раку, чутливості до гормонів тощо. Основним є хірургічне втручання. Якщо вчасно виявити хворобу, вам зроблять лампектомію – операцію, в результаті якої вам вирізають пухлину та невелику частину здорової тканини навколо неї. Якщо ж випадок складніший чи утворення має великий діаметр, то молочна залоза видаляється повністю (з декількома сусідніми лімфатичними вузлами). Крім того, вам можуть запропонувати видалити і сусідню – для попередження рецидиву. Така операція називається мастектомією.

Крім або після цього вам можуть провести променеву, хімічну чи гормональну терапію. Променева і хімічна терапія є радикальними засобами, які використовуються для того, щоб вбити ракові клітини, які можуть лишитися у вашому організмі. Також їх застосовують для зменшення особливо крупних пухлин перед операцією. Гормональна терапія є ефективним методом лікування утворень, чутливих до гормонів.
Знайте: рак молочної залози – це не вирок. Сучасна медицина може добитися рецесії хвороби і значно подовжити та покращити ваше життя. Крім того, існує велика кількість способів зробити результати навіть найрадикальнішої операції косметично привабливими. Головне – це зберегти ваше життя та здоров’я.