УЗД при вагітності шкідливо – міф чи реальність?

УЗД при вагітності шкідливо – міф чи реальність?

 УЗД при вагітності шкідливо – міф чи реальність?

  узд при вагітностіУже давно ультразвукову діагностику  застосовують масово при вагітності. Вона необхідна для того, щоб мати можливість спостерігати за розвитком плоду і самим процесом вагітності. Тож давайте разом з’ясуємо, чи шкідливо це для вашої майбутньої дитини, як це впливає на її майбутнє здоров’я. Такі хвилювання можуть виникнути у пари, яка жде первістка, або у тих, хто просто нещодавно почув, що це і справді може бути шкідливою процедурою.

Так вважають науковці…

Медицина вважає, що такі обстеження абсолютно не шкодять ні матері, ні дитинці, організм плоду після цього продовжує активно і здорово рости.  Важливо те, що така діагностика допомагає дізнатись про вагітність і визначити її терміни. Якщо вчасно пройти таке обстеження, то можна виявити і негаразди з плодом і, можливо, затримку розвитку. Також УЗД допоможе вам вчасно діагностувати увесь процес вагітності, разом з тим, виявити зараження крові та інші проблеми, які можуть виникнути у зв’язку з смертю ембріона всередині утроба матері. Цікаво, що під час пологів, за допомогою УЗД, можна подивитись як розташований плід і вирішити як проводити пологи – робити кесарів розтин чи дозволити звичайні пологи.

Доводять, що шкода все ж є?узд при вагітності

Є кілька науковців, наприклад П.П.Гаряєв, які доводять, що ультразвукові хвилі можуть негативно вплинути на розвиток клітин плоду, спровокувавши їх мутації і впливаючи на ДНК. Професор Лєвашов також має свої негативні відгуки щодо УЗД. Але, все ж, є безліч досвідчених науковців, які запевняють нас, що це все зовсім не шкідливо, або ж не до кінця шкідливо. Під час УЗД плід може неспокійно поводитись, часом навіть закриватись від сканера, що перешкоджає процесу обстеження утроба матері. Хоча це швидше за все не небажання впливу, а цікавість до нього.

То так чи ні?

Встановлені норми щодо оптимальної кількості УЗД за час вагітності, затверджені у всіх країнах СНД:

  1. Перше обстеження для встановлення вагітності;
  2. 11 тиждень вагітності – для обліку в жіночій консультації;
  3. 22 тиждень – огляд для виявлення вад полоду;
  4. 33 тиждень – допплерометрія – визначення якості розвитку немовляти.

Радимо не робити УЗД частіше, ніж зазначено, лише в тому випадку, якщо цього вимагають медичні показання: токсикоз, можлива вагітність жінки, якій більше 35 років, хворобливість вагітної.

Лише вам вирішувати, як проходитиме ваше обстеження протягом усієї вагітності, але радимо вам дотримуватись порад вашого особистого лікаря. Будьте здоровими!